Wstęp pracy dyplomowej
Sztuka prowadzenia negocjacji, zawierania korzystnych umów, a następnie ich wykonywania i egzekwowania wymaga połączenia umiejętności z zakresu psychologii rynku, organizacji i zarządzania, marketingu, ekonomii i prawa. Wyżej wymienione umiejętności wykorzystywane na różnych etapach procesu kontraktowego mogą zoptymalizować obroty rynkowe, promować osiąganie celów podmiotów gospodarczych i ogólny rozwój gospodarczy kraju.
Aby negocjacje doprowadziły do porozumienia obu stron i zaowocowały stworzeniem „nowej jakości” w rozwiązaniu problemu, dobrze jest przestrzegać pewnych sztywnych zasad postępowania, które między innymi są przedstawione w pracy.
Celem badania jest określenie znaczenia negocjacji w ochronie zdrowia oraz ukazanie kierunków działania na przyszłość. Cała kwestia negocjacji w działalności służby zdrowia zawarta jest w trzech rozdziałach.
Pierwszy rozdział przedstawia charakterystykę negocjacji (koncepcja, style i sposoby negocjacji). Rozdział ten przedstawia również cechy negocjatora, etapy negocjacji, warunki udanych negocjacji, manipulacje i sztuczki w negocjacjach oraz zasady prawidłowej komunikacji podczas negocjacji.
Rozdział drugi przedstawia historyczne przemiany w ochronie zdrowia w gospodarce rynkowej.
Zagadnienia rozdziału trzeciego dotyczą specyfiki negocjacji w ochronie zdrowia. W rozdziale trzecim przedstawiono kontraktowanie usług medycznych, ocenę skuteczności nowego systemu oraz wpływ ekonomiczny na świadczeniodawców. Podsumowaniem pracy są wnioski, które składają się na jej zakończenie.
Pisząc pracę korzystałem z dostępnej literatury ekonomicznej i fachowej, publikacji prasowej, Internetu oraz materiałów źródłowych uzyskanych w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej – Szpitalu Miejskim w Świnoujściu.
Profesjonalne usługi pisania prac z promocji zdrowania, zarządzania w ochronie zdrowia, edukacji zdrowotnej i wielu innych dziedzin znajdziesz na stronie pisanie prac.